Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy rozbudowę Muzeum w Żabikowie. W związku z tym korzystanie z zasobów Archiwum będzie w najbliższym czasie utrudnione. Muzeum oraz teren byłego obozu pozostają dostępne dla zwiedzających.
Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy rozbudowę Muzeum w Żabikowie. W związku z tym korzystanie z zasobów Archiwum będzie w najbliższym czasie utrudnione. Muzeum oraz teren byłego obozu pozostają dostępne dla zwiedzających.
Data sporządzenia deklaracji: 2020-03-30.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2021-02-09.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie
ul. Niezłomnych 2, 62-060 Luboń
Obszar muzeum obejmuje ok. 4 ha powierzchni. W skład tego obszaru wchodzi teren byłego obozu – Miejsce Pamięci oraz teren Muzeum – budynek udostępniony do zwiedzania.
Obszar muzeum posiada zróżnicowaną dostępność. Ciągi piesze, które znajdują się na terenie są o różnej strukturze – drogi utwardzone kamieniem, drogi polne, ścieżki oraz drogi asfaltowe.
Od strony autostrady A2 możliwy jest bezpośredni dojazd pod budynek muzeum.
Dojazd do Muzeum możliwy jest komunikacją publiczną:
od ulicy Kościuszki: dojazd liniami autobusowymi (przystanek Uradzka)
od ulicy Unijnej: dojazd liniami autobusowymi (przystanek Luboń Unijna)
Wejście do Muzeum znajduje się na tyłach budynku przy ul. Niezłomnych. Do wejścia prowadzi furtka od strony zachodniej. Od furtki prowadzi droga wykonana z tzw. kocich łbów, co może utrudniać dostęp osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.
Bezpośrednio za drzwiami wejściowymi po prawej stronie znajduje się punkt informacyjny.
Na piętro budynku, gdzie znajduje się sala warsztatowo-konferencyjna prowadzą jedynie schody z poręczą po jednej stronie.
Na teren miejsca pamięci byłego obozu prowadzi wejście z parkingu przy ul. Niezłomnych 2 przez furtkę – na co dzień otwartą oraz bramę wjazdową, która pozostaje zamknięta. Infrastruktura nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej – wejście jest wąskie, a ścieżki nie są utwardzone, część drogi składa się z kamiennej ścieżki, tzw. kocich łbów.
Brak miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.
Brak.
Brak toalety dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internatowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Muzeum.
Data publikacji strony internetowej: 20.10.2010
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 01.01.2020
Strona internetowa jest częściowo niezgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Stronę można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe i tablety.
Została zaprojektowana w technice RWD (Responsive web design), dzięki czemu automatycznie dostosowuje moduły do rozdzielczości ekranu urządzenia mobilnego.
Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie nie oferuje oddzielnej aplikacji mobilnej.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Paulina Matuszewska, email: muzeum@zabikowo.eu. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnianie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia cyfrowej dostępności strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, np. przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu czy przygotowanie audiodeskrypcji filmu. Żądanie powinno zawierać dane osoby je zgłaszającej, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje wnoszącego żądanie o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl.
ul. Niezłomnych 2
62-030 Luboń
tel: +48 61 813-06-81
wtorek-piątek: 9.00 – 15.00
sobota-niedziela: 10.00 – 14.00
poniedziałek: nieczynne
WSTĘP DO MUZEUM BEZPŁATNY