Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy rozbudowę Muzeum w Żabikowie. W związku z tym korzystanie z zasobów Archiwum będzie w najbliższym czasie utrudnione. Muzeum oraz teren byłego obozu pozostają dostępne dla zwiedzających.
Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy rozbudowę Muzeum w Żabikowie. W związku z tym korzystanie z zasobów Archiwum będzie w najbliższym czasie utrudnione. Muzeum oraz teren byłego obozu pozostają dostępne dla zwiedzających.
Działalność edukacyjna Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie jest uzupełnieniem programu edukacyjnego realizowanego w szkołach na różnych szczeblach nauczania, a także wspomaga nauczycieli w upowszechnianiu wiedzy o II wojnie światowej, okupacji hitlerowskiej w Polsce i Holocauście.
Lekcje muzealne oparte na blokach tematycznych, konsultowanych wcześniej z nauczycielami, uzupełniają i znacznie poszerzają wiedzę uczniów, przekazywaną im np. na lekcjach historii i języka polskiego. Istotne jest przy tym wykorzystanie zebranych przez Muzeum materiałów archiwalnych, filmów dokumentalnych i relacji więźniów
Muzeum udostępnia kopie dokumentów pedagogom, przygotowującym młodzież m. in. do olimpiad historycznych oraz pomaga w tworzeniu szkolnych izb pamięci i kół zainteresowań historycznych.
Działalność edukacyjna jest realizowana na zewnątrz w formie odczytów, prelekcji, warsztatów i wystaw czasowych Skierowana jest także do przyszłych nauczycieli i realizowana przy współpracy m.in. z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Muzeum uczestniczyło w międzynarodowych projektach edukacyjnych dla młodzieży, w ramach współpracy z partnerskimi krajami związkowymi Niemiec, jak np. Wielkopolskaund Hessen ? Partner in Europa, a także z uczelniami Niemiec i Kanady.
Ze względu na specyfikację zajęć i na przekazywanie treści, grupa nie powinna przekraczać 30 osób (jedna klasa).
Przed uzgodnionym spotkaniem, konieczna jest informacja pisemna, zawierająca: rodzaj wybranych zajęć, nazwę i numer szkoły, nazwisko nauczyciela, danych do Faktury (NIP), wielkość grupy oraz datę i godzinę przybycia.
Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail Muzeum:
Więcej informacji oraz cennik znajdą Państwo w pliku pdf (Oferta Edukacyjna do pobrania) poniżej.
ul. Niezłomnych 2
62-030 Luboń
tel: +48 61 813-06-81
wtorek-piątek: 9.00 – 15.00
sobota-niedziela: 10.00 – 14.00
poniedziałek: nieczynne
WSTĘP DO MUZEUM BEZPŁATNY