Ułatwienia dostępu

DOTACJE:   PL flaga  

Oferta dla szkół


Działalność edukacyjna Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie jest uzupełnieniem programu edukacyjnego realizowanego w szkołach na różnych szczeblach nauczania, a także wspomaga nauczycieli w upowszechnianiu wiedzy o II wojnie światowej, okupacji hitlerowskiej w Polsce i Holocauście.

Lekcje muzealne oparte na blokach tematycznych, konsultowanych wcześniej z nauczycielami, uzupełniają i znacznie poszerzają wiedzę uczniów, przekazywaną im np. na lekcjach historii i języka polskiego. Istotne jest przy tym wykorzystanie zebranych przez Muzeum materiałów archiwalnych, filmów dokumentalnych i relacji więźniów

Muzeum udostępnia kopie dokumentów pedagogom, przygotowującym młodzież m. in. do olimpiad historycznych oraz pomaga w tworzeniu szkolnych izb pamięci i kół zainteresowań historycznych.

Działalność edukacyjna jest realizowana na zewnątrz w formie odczytów, prelekcji, warsztatów i wystaw czasowych Skierowana jest także do przyszłych nauczycieli i realizowana przy współpracy m.in. z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Muzeum uczestniczyło w międzynarodowych projektach edukacyjnych dla młodzieży, w ramach współpracy z partnerskimi krajami związkowymi Niemiec, jak np. Wielkopolskaund Hessen ? Partner in Europa, a także z uczelniami Niemiec i Kanady.

Ze względu na specyfikację zajęć i na przekazywanie treści, grupa nie powinna przekraczać 30 osób (jedna klasa).

 

Przed uzgodnionym spotkaniem, konieczna jest informacja pisemna, zawierająca: rodzaj wybranych zajęć, nazwę i numer szkoły, nazwisko nauczyciela, danych do Faktury (NIP), wielkość grupy oraz datę i godzinę przybycia.

Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail Muzeum:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Więcej informacji oraz cennik znajdą Państwo w pliku pdf (Oferta Edukacyjna do pobrania) poniżej.


Oferta Edukacyjna 2023

Zaplanuj wizytę

Adres:

ul. Niezłomnych 2, 62-030 Luboń

tel: +48 61 813-06-81

Godziny otwarcia:

wtorek-piątek: 9.00 – 15.00

sobota-niedziela: 10.00 – 14.00

poniedziałek: nieczynne

WSTĘP DO MUZEUM BEZPŁATNY

Lokalizacja Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie, ul. Niezłomnych 2
Image
Image
logo_herb_poziom_iksww_white.png
Image
Facebook
Image
Image