Ułatwienia dostępu

DOTACJE:   PL flaga  

[Nie]pamięć miejsc pamięci


Sytuacja ludnosci zydowskiej w Kraju Warty okładka

Szanowni Państwo,

na przełomie listopada/grudnia 2020 r. Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu zrealizowało projekt „[Nie]pamięć miejsc pamięci”. W niniejszej zakładce udostępniamy Państwu zestaw materiałów filmowych i dydaktycznych, który powstał w trakcie realizacji przedsięwzięcia. Szczególnym jego walorem była możliwość  poznania najbliższego środowiska kulturowego i specyfiki historycznej regionu, a także kształtowanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością narodową i regionalną.

Udostępniony materiał  umożliwi Państwu realizację zajęć edukacyjnych związanych z upowszechnianiem wiedzy na temat II wojny światowej, okupacji niemieckiej w Wielkopolsce, zwłaszcza  historii miejsc związanych z  funkcjonowaniem obozów pracy przymusowej dla Żydów w latach 1941‒1943. Atutem  tego przedsięwzięcia była także możliwość poznania historii, zasobów i form upamiętniania w Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie oraz Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.

Wyrażamy nadzieję, że udostępniony materiał dydaktyczny, będzie dla Państwa inspiracją do przeprowadzenia wielu interesujących zajęć szkolnych, a zaprezentowany materiał filmowy posłuży jako ciekawy i atrakcyjny środek dydaktyczny, który będziecie mogli zastosować w lekcjach on-line oraz w formie stacjonarnej.  

Filmy

Zwiedzanie

Scenariusze

Projekt realizowany jest w ramach zadania „Realizacja wystawy stałej w Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie ‒ działania edukacyjne”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Ponadto zadanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

MKiDN 01 logoODNSamorzad Wojewodztwa Wielkopolskiego


Zaplanuj wizytę

Adres:

ul. Niezłomnych 2, 62-030 Luboń

tel: +48 61 813-06-81

Godziny otwarcia:

wtorek-piątek: 9.00 – 15.00

sobota-niedziela: 10.00 – 14.00

poniedziałek: nieczynne

WSTĘP DO MUZEUM BEZPŁATNY

Lokalizacja Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie, ul. Niezłomnych 2
Image
Image
logo_herb_poziom_iksww_white.png
Image
Facebook
Image
Image