Ułatwienia dostępu

DOTACJE:   PL flaga  
Materiały metodyczne – scenariusze lekcji

Materiały metodyczne – scenariusze lekcji


w ramach projektu „[Nie]pamięć miejsc pamięci” opracowane zostały materiały metodyczne, które stanowią propozycję realizacji 3 zajęć związanych z upowszechnianiem wiedzy na temat II wojny światowej, okupacji niemieckiej w Wielkopolsce, historii miejsc związanych z funkcjonowaniem obozów pracy przymusowej dla Żydów w latach 1941‒1943, sytuacji ludności żydowskiej w Kraju Warty.  W naszym zamyśle, scenariusze mają posłużyć jako pomoc w przeprowadzeniu lekcji historii, języka polskiego lub lekcji wychowawczej. Mogą też być inspiracją w przygotowaniu zajęć autorskich z omawianego zakresu tematycznego dotyczącego II wojny światowej i sytuacji ludności żydowskiej podczas okupacji niemieckiej. Specyfiką tych scenariuszy jest to, że poruszana w nich problematyka zaproponowana została w ujęciu lokalnym, regionalnym ‒ odnosząc się do okupacyjnej historii Wielkopolski. Do każdego scenariusza lekcji dołączony jest materiał źródłowy, fotografie, dokumenty i karty pracy, które nauczyciel może wykorzystać podczas przedsięwzięć edukacyjnych. Scenariusze lekcji można powiązać z zaprezentowanymi podczas projektu materiałami filmowymi oraz prelekcjami historycznymi.

«Zapomniany obóz». Historia obozu „Lager Elektro-Mühle”.

Niemieckie represje wobec ludności żydowskiej w Kraju Warty w pierwszych miesiącach II wojny światowej.

„Żyliśmy z jednej strony jak na wulkanie, z drugiej – jak w podróży”. Wokół prób odtworzenia przestrzeni domowej w rzeczywistości gettowej Kraju Warty.

Projekt realizowany jest w ramach zadania „Realizacja wystawy stałej w Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie ‒ działania edukacyjne”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Ponadto zadanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

MKiDN 01 logoODNSamorzad Wojewodztwa Wielkopolskiego


Zaplanuj wizytę

Adres:

ul. Niezłomnych 2, 62-030 Luboń

tel: +48 61 813-06-81

Godziny otwarcia:

wtorek-piątek: 9.00 – 15.00

sobota-niedziela: 10.00 – 14.00

poniedziałek: nieczynne

WSTĘP DO MUZEUM BEZPŁATNY

Lokalizacja Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie, ul. Niezłomnych 2
Image
Image
logo_herb_poziom_iksww_white.png
Image
Facebook
Image
Image