Ułatwienia dostępu

DOTACJE:   PL flaga  
Spacer w Muzeum

Spacer w Muzeum


Zapraszamy do filmowego odwiedzenia muzeum w Chełmnie nad Nerem, które jako miejsce pamięci funkcjonuje na terenach byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof. Ze względu na swą przeszłość jest traktowane jako przestrzeń upamiętniona – postrzegana jako symbol tragicznych wydarzeń z czasów II wojny światowej. Zachowane w substancji około muzealnej relikty i obiekty poobozowe do dnia dzisiejszego stanowią autentyczne świadectwo zbrodni. Odwiedzając miejsce pamięci w Chełmnie nad Nerem można niemal „dotknąć” przeszłości historycznej, zobaczyć miejsca masowych mordów, eksterminacji i przekonać się, do czego prowadzi polityka nietolerancji, pogardy, nienawiści.

W ramach zrealizowanego projektu „[Nie]pamięć miejsc pamięci” prezentujemy Państwu nagrane materiały filmowe:

Wirtualne odwiedziny w miejscu pamięci w Chełmnie nad Nerem i w lesie rzuchowskim – Bartłomiej Grzanka, kierownik Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem;

Prelekcja historyczna: „Artefakty Kulmhof – ślady życia i śmierci” – Magdalena Babik, asystent Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.

Projekt realizowany jest w ramach zadania „Realizacja wystawy stałej w Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie ‒ działania edukacyjne”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Ponadto zadanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

MKiDN 01 logoODNSamorzad Wojewodztwa Wielkopolskiego


Zaplanuj wizytę

Adres:

ul. Niezłomnych 2, 62-030 Luboń

tel: +48 61 813-06-81

Godziny otwarcia:

wtorek-piątek: 9.00 – 15.00

sobota-niedziela: 10.00 – 14.00

poniedziałek: nieczynne

WSTĘP DO MUZEUM BEZPŁATNY

Lokalizacja Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie, ul. Niezłomnych 2
Image
Image
logo_herb_poziom_iksww_white.png
Image
Facebook
Image
Image