Dysfunkcja ruchu
Aby dostać się na teren Muzeum z przystanków komunikacji publicznej (Unijna lub Uradzka), należy przejść przez przejścia dla pieszych. Łatwiejszym sposobem dostania się na teren Muzeum jest przejście od ulicy Unijnej. Pamiętaj jednak, że fragment drogi musisz pokonać wiaduktem nad autostradą.
Obszar Muzeum jest przestrzenią o różnym stopniu dostępności.
Muzeum znajduje się w budynku przy ulicy Niezłomnych 2 w Luboniu. Budynek jest dostępny architektonicznie z wyjątkami. Do wejścia głównego prowadzą dwie drogi – jedna z nich to alejka z oryginalnej kostki tzw. „kocie łby”, druga droga dostępna jest od strony bramy głównej i wykonana jest z płyt ażurowych.
Aby wejść do muzeum, należy przejść przez przeszklone drzwi o szerokość 100 cm (po otwarciu dodatkowego skrzydła 140 cm) bez progów.
Sale wystawiennicze, toalety oraz pomieszczenia biurowe znajdują się na parterze budynku.
Na pierwszym piętrze znajduje się sala, na której odbywają się lekcje muzealne/warsztaty/pokazy filmowe oraz wystawy czasowe. Na piętro można dostać się po schodach. Muzeum nie dysponuje windą.
W budynku nie ma toalety dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Obszar byłego terenu obozu, który jest częścią historyczną jest przestrzenią o słabym stopniu dostępności. W zależności od warunków atmosferycznych przejścia do niektórych miejsc mogą być utrudnione. W miejscu pamięci są wytyczone ścieżki o różnej dostępności. Od głównego wejścia na teren poobozowy istnieje możliwość skierowania się chodnikiem pod krzyż. Pozostałe drogi utwardzone są kamieniami lub są ścieżkami trawistymi.
Jeżeli chcesz odwiedzić miejsce pamięci, rozważ możliwość poinformowania nas o tym i skorzystania ze wsparcia naszych pracowników. Podczas wizyty w naszym muzeum przewodnik będzie Ci towarzyszył, ułatwiając poruszanie się w terenie.